ČEZ Distribuce – odstávky elektřiny a hlášení samoodečtů

7.6.2021

Odstávky

Většina z nás již pravděpodobně zaznamenala změnu v informování o odstávkách elektřiny na území distribuce ČEZ.

Od výlepu plakátů v místě odstávky přešla ČEZ Distribuce k modernímu elektronickému způsobu informování a každý odběratel má možnost dostávat tyto informace elektronicky nebo formou SMS. Aby k tomu docházelo, je zapotřebí navštívit www.cezdistribuce.cz/sluzba a zaregistrovat se.

Postup je velmi jednoduchý, je zdarma a jsou potřeba pouze dva údaje, datum narození nebo IČ a EAN kód (18místný číselný identifikátor začínající 859182400 najdete na vyúčtování za elektřinu). Po potvrzení přejdete do kroku 2 kde se pod zadaným EAN zobrazí adresa Vašeho odběrného místa a možnost nastavení kontaků pro zaslání upozornění e-mailem nebo formou SMS.

U více odběrných míst stačí zadat při registraci služby jeden libovolný EAN a automaticky se Vám nabídnou všechna Vaše další odběrná místa. Ke každé adrese odběrného místa si můžete jednotlivě ale i hromadně nastavit zasílání upozornění na 1 telefonní číslo a až 3 e-mailové adresy. Upozornění na odstávky elektřiny budete dostávat vždy minimálně 15 dní předem a v případě zjištění poruchy obdržíte navíc i SMS s předpokládanou dobou obnovení dodávek elektřiny.

Samoodečet

Důvodů pro nahlášení samoodečtu elektroměru je hned několik. Na www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/nahlasit vyberete políčko samoodečet stavu elektroměru a poté důvod samoodečtu (přepis odběrného místa, kontrolní stav v průběhu roku, roční periodické vyúčtování, mimořádné vyúčtovaní např. k 31.12.)

Pokud měníte dodavatele, je třeba nahlásit konečný stav svému stávajícímu obchodníkovi prostřednictvím formuláře (najdete na jeho webových stránkách) nebo zasláním stavu na jeho e-mailovou adresu.

Po vybrání důvodu odečtu z uvedených možností je postup opět velmi jednoduchý.

V tomto případě je několik možností nahlášení odečtu.

1. Online samoodečet – bez registrace

2. Prostřednictvím portálu distribuce, kde je třeba registrace

3. Telefonicky na 800 850 860 nebo e-mailem na info@cezdistribuce.cz

K nahlášení samoodečtu jsou potřeba EAN a aktuální stav elektroměru (spotřeby na elektroměru jsou označeny T1 ( VT – tzv. denní proud) T2 ( NT – tzv. noční proud).  

Kuba Šípků JES 7.6.2021 Trutnov

zpět

Nevíte si rady?

V případě potřeby se na nás obraťte. Se vším vám rádi pomůžeme. Ozvěte se!

Chci poradit

Jak na levnější energie?

Rozhodli jste se si udělat pořádek v energiích? Nebo vás pouze zajímá, jak to v tomto světě chodí? Či chcete UŠETŘIT PENÍZE?

Stáhněte si e-book zdarma
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace