“ENERGOŠMEJDI” a plná moc k právním úkonům

12.4.2021

Smlouvu o dodávkách energií si můžete zajistit buď přímo u vámi vybraného dodavatele nebo přes zprostředkovatele.

Pokud zvolíte variantu přes zprostředkovatele, musíte mít na paměti několik zásadních a velmi důležitých věcí.

Přistane před vámi kus papíru a vy budete požádáni o jeho podepsání. Obvykle se jedná o tzv. přihlášky do aukce nebo přihlášky do výběrových řízení. “Vše je zadarmo a naprosto nezávazné,”. Tyto přihlášky jsou sice samy osobě zadarmo, ale jsou extrémně závazné a pokud se z nich budete chtít vyvázat, tak i velmi drahé a nebo na velmi dlouhou dobu.  Ale nejhorší je to, že zákazník svým podpisem často předává plnou moc zprostředkovateli (energošmejdovi) k právním úkonům, aby zajistil něco pro zákazníka pozitivního. Zákazník svým podpisem ztrácí vliv a možnost předem cokoliv korigovat nebo měnit. Vždy bude pouze ve vleku událostí.

Co se obvykle stane po podpisu takové přihlášky?

Po nějakém čase vám dorazí dopis od zprostředkovatele, že v aukci nebo výběrovém řízení vybrali toho či onoho dodavatele a zašlou vám již podepsanou smlouvu o dodávkách energií. Vy se začnete divit a rozhodnete se, že takové ceny a takovou smlouvu nechcete. A třeba vás napadne podepsat novou smlouvu se stávajícím nebo jiným dodavatelem. A divit se budete ještě více, až vám přijde od zprostředkovatele „mastná“ sankce dle vámi podepsané přihlášky, kterou jste ani nečetli. Do toho se zároveň zprostředkovatelem vybraný dodavatel na vaše odběrné místo nedostane a tak přijde i sankce od něj. A za půl roku se vše může opakovat.

Věřte, že to jsou velmi nepříjemné situace, do kterých se zákazník lehce zamotá. Tito šmejdi mají vše skvěle právně pojištěno, proto budete velmi pracně a dlouho hledat cestu ven. Obvykle jde o několik tisíc až desítku tisíc korun, které vás to bude stát navíc.

Čili nic neušetříte a ještě utratíte další peníze navíc. To, co se Vám zdálo super, se obvykle stane dlouhou a nepříjemnou noční můrou.

Možná si řeknete, že se vás to netýká a nikdy týkat nebude. Ale věřte, že dobře vyškolený energošmejd, umí zdolat téměř kohokoliv. A že jsme již mnoho lidí z této šlamastiky dostávali, tak vím, o čem píši.

Stojí to nejen peníze, ale také spoustu času…

Nikdy nepředávejte plnou moc k PRÁVNÍM ÚKONŮM zprostředkovatelům energií!  

Mgr. BORS Michal 

zpět

Nevíte si rady?

V případě potřeby se na nás obraťte. Se vším vám rádi pomůžeme. Ozvěte se!

Chci poradit

Jak na levnější energie?

Rozhodli jste se si udělat pořádek v energiích? Nebo vás pouze zajímá, jak to v tomto světě chodí? Či chcete UŠETŘIT PENÍZE?

Stáhněte si e-book zdarma
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace