OBDRŽELI JSTE OD SVÉHO DODAVATELE ENERGIÍ OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ CENY?

3.5.2021

Oznámení o změně ceny je zákonná povinnost dodavatele energií.

Dodavatel tak musí učinit minimálně 30 dní před změnou ceny. Je velká pravděpodobnost, že toto oznámení obdrží zákazník, kterému bude daný rok končit smluvní vztah.

Jak takové oznámení vypadá?

Zpravidla vám přijde emailem nebo vám bude doručen několikastránkový dopis, ve kterém dodavatel velmi obsáhle a složitě vysvětluje, jak vás má rád, jak na vás pořád myslí a to zvýšení ceny není nijak velké, a je vyvoláno objektivní potřebou zdražit. A pak to obvykle pokračuje výčtem toho, co pro vás všechno dělá a jaké nové výhody s nimi bude pro vás mít další budoucí spolupráce. 

A pak to obvykle pokračuje další sebechválou a obvykle teprve na konci dlouhého textu je zákonná zmínka o tom, že můžete od smlouvy odstoupit! Ale musíte tak učinit maximálně do deseti dní před platností nových cen.

Je důležité si uvědomit, pokud máte smlouvu uzavřenou na dobu určitou třeba, že pokud na toto oznámení nebudete nijak reagovat, v tomto případě znamená VÁŠ SOUHLAS s novou VYŠŠÍ cenou na další 2-3 roky.

TOTO ZÁKONNÉ USTANOVENÍ JE JEDNÍM Z MÁLA, KTERÉ VÁM UMOŽŇUJE OTEVŘÍT SI BEZ JAKÝCHKOLIV SANKCÍ MOŽNOST ZMĚNY K ZAJIŠTĚNÍ CO MOŽNÁ NEJNIŽŠÍCH CEN. JEN MUSÍTE BÝT AKTIVNÍ!  

A ŽE NEJDE O MALÉ PENÍZE ZJISTÍTE, KDYŽ TOMU BUDETE TROCHU ČASU VĚNOVAT. STOJÍ TO OPRAVDU ZA TO.

Mgr. BORS Michal, JES, 3.5.2021, ČESKÁ SKALICE

zpět

Nevíte si rady?

V případě potřeby se na nás obraťte. Se vším vám rádi pomůžeme. Ozvěte se!

Chci poradit

Jak na levnější energie?

Rozhodli jste se si udělat pořádek v energiích? Nebo vás pouze zajímá, jak to v tomto světě chodí? Či chcete UŠETŘIT PENÍZE?

Stáhněte si e-book zdarma
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace